zdjęcie autora

O Autorze

Szymon Kwiatkowski

Master of Habanos oraz finalista Habanos World Challenge 2020.

Popularne Tagi

Cohiba Siglo de Oro Year of the Rabbit
20 sty

Cohiba Siglo de Oro Year of the Rabbit

user icon Szymon Kwiatkowski

Habanos S.A. po raz czwarty upamiętnia nadejście chińskiego Nowego Roku. Z okazji Roku Królika została zaprezentowana nowa vitola – Cohiba Siglo de Oro, która niejako łączy dwa jubileusze i odkrywa nowatorskie rozwiązanie.

Premierę nowego cygara powierzono dwóm dystrybutorom cygar kubańskich Habanos S.A. Pacific Cigar Co. LTD i Infifon HK, którzy są dystrybutorami na główne rynki azjatyckie. Event odbył się jednocześnie w Makau, Tajladnii, Kabodzu, Japonii, Singapurze oraz Hong Kongu. Jego bohaterem było cygaro Cohiba Siglo de Oro w nowym formacie Exitosos (R54 x 115mm). Premierowe cygaro to nie tylko uznanie Nowego Księżycowego Roku, to również okazja do celebracji 30. rocznicy Linea 1492 marki Cohiba.

Specjalnie zaprojektowane z tej okazji eleganckie pudełko mieści 18 cygar. Co ciekawe charakterystyczne czerwone barwy zostały zastąpione kolorem czarnym z zachowaniem tradycyjnych złotych elementów. Ilość wyprodukowanych pudełek jest ściśle określona i wyniesie tylko 18 888. Cyfra osiem znajduje się tutaj nie przez przypadek, bowiem w kulturze chińskiej symbolizuje ona szczęście i dobrobyt. Cohiba Siglo de Oro oprócz zupełnie nowego formatu zyskało dodatkowy pierścień, który znajduje się na stopie cygara. Jest on co raz częściej stosowany i dzięki niemu możemy rozpoznać specjalne linie, ale również chroni on stopę cygara przed uszkodzeniami Umieszczono na nim logotyp królika.

Cohiba Siglo de Oro

Ale co ważne, Habanos S.A. zastosował chip NFC, który zawiera każde pudełko. Zeskanowanie chipu znajdującego się na wewnętrznej stronie wieczka pozwoli nam na natychmiastową weryfikacje autentyczności produktu. Habanos S.A. sięgnął po tą technologię po raz pierwszy i mamy nadzieje, że będę zdecydowanie szerzej stosowana. Film jak wygląda skanowanie możecie znaleźć Państwo TUTAJ

Miejsce prezentacji nie powinno być zaskoczeniem bowiem na ten moment Azja jest jednym z najważniejszych rynków dla Habanos S.A. A marka Cohiba jest tam szczególnie ceniona i rozpoznawalna. Niestety nie mamy jeszcze informacji kiedy cygara trafią na nasz rynek.

Żródło: Habanos S.A.