zdjęcie autora

O Autorze

Szymon Kwiatkowski

Master of Habanos oraz finalista Habanos World Challenge 2020.

Popularne Tagi

Nawilżacze Humi-Smart dostępne w Polsce
15 cze

Nawilżacze Humi-Smart dostępne w Polsce

user icon Szymon Kwiatkowski

Humi-Smart to idealne rozwiązanie optymalizujące warunki w humidorze. Technologia dwukierunkowej kontroli wilgotności Humi-Smart współgra z otoczeniem, w którym się znajduje. Pochłania lub uwalnia wilgoć, aby zapewnić odpowiednie warunki cygarom.

Jak działa Humi-Smart

Nawilżacze Humi-Smart są zatwierdzone przez FDA (Agencja Żywności i Leków) i wykonane w 100% z organicznych materiałów. Ich kompozycja to naturalne włókna roślinne zanurzone w roztworze, który mieszany jest z różnymi rodzajami polimerów organicznych a następnie suszony do dokładnej zawartości wilgoci, aby wytworzyć idealnie ustabilizowany wilgotność w granicach 2% od wartości podanej na opakowaniu. Saszetki Humi-Smart są odporne na rozlanie i rozdarcie, a zużyte ulegają degradacji. Dzięki zastosowaniu roślinnych składników nie zmieniają smaku i zapachu cygar.

Jak stosować Humi-Smart

Dopasowanie odpowiedniej wilgotności i gramatury nawilżaczy Humi-Smart jest bardzo wygodne. Najmniejsze 4-gramowe nawilżacze dedykowane są dla podróżujących z niewielką ilością cygar, z kolei 60- gramowe saszetki nadadzą się idealnie do utrzymania najlepszych warunków w humidorze na około 25 cygar. Humi-Smart reaguje na zmiany wilgotności i dostosowuje się do środowiska, w którym są umieszczone. Właśnie dlatego zapewniają optymalny poziom wilgotności. Wystarczy włożyć saszetkę do etui lub humidora. O tym w jakiej wilgotności przechowywać cygara kubańskie pisaliśmy w wpisie – jak przechowywać cygara.

Nawilżacze Humi-Smart znajdziecie Państwo w naszych sklepach. Już niedługo, wraz z innymi akcesoriami trafią do sprzedaży w sklepie online ;)

Zagadnienie dotyczące nawilżaczy opisywaliśmy już w artykule – nawilżanie humidora. Ale poniżej umieszczamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zawsze jesteśmy dostępni, jeśli macie Państwo jakieś pytania, zapraszamy:)

Najczęściej zadawane pytania

Jaka jest optymalna wielkość nawilżacza?

Podane poniżej wytyczne są dużym uproszczeniem. Zależą one od wielu czynników – temperatury, wilgotności oraz wielkości humidora. Jeśli wilgotność będzie bardzo niska nawilżacz Humi-Smart będzie musiał oddać jej więcej, aby dostosować ją do wartości wskazywanej na opakowaniu. To może zmniejszyć jego wydajność. Zupełnie inną żywotność będą miały nawilżacze, które będą umieszczone w wilgotniejszym otoczeniu.
Kolejnym ważnym czynnikiem jest wielkość humidora i liczba przechowywanych w nim cygar. Jeśli w humidorze przeznaczonym do przechowywania 100 cygar, znajduje się ich tylko 5, nawilżacz Humi-Smart będzie zdecydowanie mniej wydajny, niż gdyby znajdowało się w nim 100 cygar. Ogólna zasada wygląda następująco. Na każde 25 przechowywanych cygar, producent sugeruje użyć przynajmniej jeden 60-gramowy nawilżacz, jeśli przechowywane są w humidorze dedykowanym dla 25 cygar.
Jeśli zabieramy w podróż kilka cygar i będziemy potrzebowali nawilżenia przez kilka dni w szczelnym humidorze podróżnym, 4- gramowy nawilżacz Humi-Smart będzie dobrym rozwiązaniem. Na dłuższą podróż i większą ilość cygar sugerujemy wybrać saszetkę 8 lub 30-gramową.

Skąd mam wiedzieć, kiedy mój Humi-Smart nie jest już w stanie utrzymać nawilżenia moich cygar?

Jeśli odczyt higrometru będzie stopniowo się zmniejszał, będzie to oznaczało, że nawilżacz Humi-Smart jest u kresu swoich możliwości.
Do większych nawilżaczy dołączana jest karta wskazująca poprawną wilgotność. Gdy różowa kropka zaczyna zmieniać kolor na niebieski to informacja, że wilgotność spada i może wskazywać poziom niższy o 5%. Karta jest wielokrotnego użytku. Włożenie nowego nawilżacza do humidora spowoduje zmianę koloru kropki z niebieskiego na różowy.

Jak mogę przedłużyć żywotność mojego Humi-Smart?

Najprostszym sposobem przedłużenia żywotności każdego nawilżacza jest dostosowanie odpowiedniej gramatury do ilości przechowywanych cygar. Ważne jest tutaj również wielkość humidora. Pamiętajmy o rekomendacji producenta – 60-gramowy nawilżacz na każde 25 przechowywanych cygar.

Czy za pomocą nawilżaczy Humi-Smart można kalibrować higrometr?

Tak, nawilżacze Humi-Smart bardzo dobrze spisują się w kalibracji higrometru. Cały proces opisaliśmy w artykule – kalibracja higrometru.

Co się stanie, jeśli użyję dwóch różnych wskaźników wilgotności względnej w tym samym pojemniku?

Nie rekomendujemy tego rozwiązania. Nie uśredni ono odczytu, ale spowoduje, że jeden nawilżacz będzie próbował dodać, a drugi pobrać wilgotność. Znacznie skróci to żywotność obu nawilżaczy.

Źródło - Humi-Smart

BannerPartagas.png