zdjęcie autora

O Autorze

Szymon Kwiatkowski

Master of Habanos oraz finalista Habanos World Challenge 2020.

Popularne Tagi

Rafael Gonzalez Coronas de Lonsdale
17 lut

Rafael Gonzalez Coronas de Lonsdale

user icon Szymon Kwiatkowski

Habanos S.A, za pośrednictwem dystrybutora cygar kubańskich na rynek portugalski - EMPOR Importação e Exportação S.A zaprezentował nowe cygaro marki Rafael Gonzalez Coronas de Lonsdale. To zupełnie nowa i bardzo pożądana pozycja w portfolio marki. Od lat 60. ubiegłego wieku produkowała wiele cygar w przeróżnych formatach, ale wraz z upływem czasu wycofywano większe vitole, a ostatnia z nich przestała być produkowana w 2010 roku. Dlatego Rafael Gonzalez Coronas de Lonsdale to odświeżenie oferty marki.

Rafael_Gonzalez_Coronas_de_Lonsdale_box

Nowe cygaro będzie produkowana w dobrze znanym formacie Hermosos No.4 (R48 x 127mm) i sprzedawane w drewnianych pudełkach zawierających 10 cygar. Dzięki nowemu sposobowi pakowania cygar Rafael Gonzalez i nowemu pierścieniowi, który został zaprezentowany rok temu, całość zyska zupełnie nowy wygląd.

Rafael_Gonzalez_Coronas_de_Lonsdale_ring

Rafael Goznalez to marka, która charakteryzuje się lekką mocą i jest dedykowana osobom rozpoczynającym przygodę z cygarami. Powstała w latach 30-tych XX wieku. Marka charakteryzuje się dużym potencjałem starzenia. Na wieku pudełek możemy znaleźć interesujący tekst, który informuje nas, że cygara powinny być w ciągu miesiąca od daty wysyłki z Hawany, w przeciwnym wypadku powinny być starannie dojrzewane przez około jeden rok. Cygara Rafael González wykonywane całkowicie ręcznie (totalment a mano) i z całych liści tytoniu (tripa larga). Tylko rozmiar Panetela Extra jest wykonywany ręcznie, jednak z ciętymi liśćmi tytoniu we wkładce (tripa corta).

Żródło: Habanos S.A.