Rytuał palenia cygar

Rytuał palenia cygar

Palenie cygara to rytuał, rozpoczyna się od jego wybrania. Wielu aficionado uwielbia cieszyć się cygarowym dymem w towarzystwie innych osób. Inni palą cygara w samotności wybierając swoje ulubione miejsca. Bez względu na okoliczności przed zapaleniem cygara musimy je otworzyć i odpalić. Służą do tego różne przyrządy, najpopularniejszymi z nich są obcinarka i zapałki.

Cięcie obcinarką powinno być wykonane tuż nad linią styku kapturka i liście okrywowego. Samo cięcie powinno być wykonane pewnym ruchem. Celem jest zrobienie otworu na tyle szerokiego aby można było się cieszyć pełnią smaku wybranego cygara. Przekroczenie wspomnianej wyżej linii może spowodować rozwinięcie cygara począwszy od jego okrywy.

p52_b.jpg

Po poprawnym obcięciu cygara możemy przejść do jego odpalenia. Tutaj obowiązują dwie zasady. Pierwsza z nich to odpalenie cygara bezzapachowym płomieniem. Rekomendujemy używanie zapalniczki gazowej, drewnianej zapałki lub drewienka cedrowego. Nigdy nie używaj zapalniczki benzynowej, świeczki lub innego źródła ognia, które mogłoby pozostawić nieprzyjemny aromat.

p53_a.jpg

Druga zasada to cierpliwość. Warto poświęcić trochę czasu aby poprawnie odpalić cygaro. Nic nie burzy radości palenia cygara jak źle rozżarzone cygaro. Jak zrobić to dobrze? Oto kilka wskazówek.

Ustaw stopę cygara pod kątem 90 stopni do płomienia i obracaj ją, aż do równomiernego zwęglenia powierzchni. Umieść cygaro między ustami i trzymając płomień w odległości jednego centymetra od stopy kontynuując jego obracanie, zacznij go odpalać, aż płomień obejmę stopę.
Następnie dmuchnij delikatnie na stopę, aby sprawdzić, czy jest równomiernie rozżarzona. Jeśli tak, delektuj się bogatym smakiem wybranego przez Ciebie Habano.

p53_c.jpg

Podczas degustacji pamiętaj aby delektować się nim powoli, w przeciwnym razie może się przegrzać, co może zaszkodzić smakowi. Cygaro może stać się kwaśne i nieprzyjemne.
Nie zaciągaj się cygarem - to nie papieros. Delikatnie wyciągnij dym do ust i pozwól rozprowadzić się na kubkach smakowych.
Jeśli zgaśnie, możesz ponownie odpalić swoje Habano. Ale najpierw usuń z niego luźny popiół, inaczej trudno będzie go ponownie rozpalić.

Habano może być palone z przyjemnością przez co najmniej trzy czwarte długości. Nie przejmuj się długością ani losem jego popiołu. To nie papieros, pozwól aby popiół zbudował swoją długość po czym pozwól mu opaść - najlepiej do popielniczki.

Kiedy zdecydujesz zakończyć degustacje, nie zgniataj go w popielnicy. Odłóż go do niej i pozwól zgasnąć.

Najlepiej delektować się cygarami w Cigar Lounge, to specjalnie wydzielona strefa wyposażona w odpowiednią wentylacje, w której oprócz możliwości wypalenia wybranego przez nas Habano możemy napić się dobrego rumy, whisky czy kawy. W każdym z nich obsługiwać Państwa będzie doradca, który pomoże w zbudowaniu odpowiedniego połączenia. Listę Cigar Lounge zlokalizowanych w całej Polsce znajdziecie państwo tutaj.

Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Państwu udanej degustacji.