Świadectwo oryginalności

Świadectwo oryginalności

Kubańskie cygara, jako produkt wysoce pożądany, coraz częściej stają się celem nielegalnych praktyk podrabiania i sprzedaży, zarówno na Kubie, jak i na większości rynków światowych, w tym również w Polsce. W wielu przypadkach pośrednicy w sprzedaży tych produktów są nieświadomi łamania prawa i wprowadzania w błąd potencjalnych klientów. Aby uniknąć zakupu podrobionych cygar, często w „okazyjnej cenie”, warto zweryfikować ich pochodzenie za pomocą oryginalnych oznaczeń na pudełku.

Banderola Zielona.jpg

Zielona banderola gwarancyjna to kubański certyfikat oryginalności, będący odpowiednikiem polskiego znaku akcyzowego, który powinien znajdować się na wszystkich pudełkach i opakowaniach zbiorczych, zawierających kubańskie cygara. Banderola w pełnym rozmiarze posiada wymiary: 120mm x 34mm. Po prawej stronie banderoli widnieje hologram jako element zabezpieczający, a po lewej stronie kod kreskowy, który personalizuje każdą paczkę cygar.
Kubańska banderola jest umieszczana na lewej górnej stronie pudełka lub opakowania, pozostawiając od 3 do 6 mm do krawędzi i jeśli to możliwe, zgina się do lewej strony przed kodem kreskowym. Naklejka została opracowana na bazie papieru syntetycznego o specjalnych właściwościach, takich jak funkcja autodestrukcji przy wszelkich próbach usunięcia oraz z dodanymi innymi zabezpieczeniami, jak test UV czy mikrodruk. Etykieta nie jest możliwa do przeklejenia z jednego miejsca na drugie. Banderola zawiera system ochrony przed skanowaniem i kserokopią. Holograficzny pasek po prawej stronie banderoli ukazuje dwukolorowy tekst w drugim i trzecim wymiarze. 
Z lewej strony został umieszczony unikalny kod kreskowy, personalizując w ten sposób każde opakowanie. Przy kodzie kreskowym widnieje numer identyfikacyjny, ciąg dwunastu cyfr zapisanych w bazie danych Habanos SA. Numer umożliwia identyfikację każdego oryginalnego produktu. Wprowadzając go w wyznaczonym polu, na oficjalnej stronie Habanos SA --> Weryfikacja Kodu Habanos możemy sprawdzić czy produkt, który chcemy zweryfikować, zawiera oryginalne cygara Habanos.
Zielona banderola gwarancyjna jest zawsze przyklejona na zewnątrz pudełka. Nigdy nie znajduje się luzem w jego środku.

Sticker.png

Każde opakowanie kubańskich cygar, zakupione na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, powinno posiadać dodatkową naklejkę tzw. Certificate of Authenticity. Etykieta informuje w języku polskim i angielskim o gwarancji autentyczności pochodzenia cygar kubańskich oraz jest dowodem ich importu przez wyłącznego przedstawiciela Habanos SA w Polsce, firmę Premium Cigars. Naklejka „Gwarancja Autentyczności” posiada zabezpieczenia, uniemożliwiające jej ponowne użycie, zeskanowanie lub kopiowanie.
Jednocześnie informujemy, iż Habanos SA w dystrybucji na rynku polskim, nie stosuje żadnych znaków holograficznych pojedynczo umieszczanych na pudełku. Znaki te w żaden sposób nie weryfikują oryginalności produktu.

Sprawdzenie numeru identyfikacyjnego (12 cyfr) w bazie Habanos: Weryfikacja Kodu Habanos

Ponadto każda paczka cygar powinna zawierać dodatkowe informacje, które pomogą w identyfikacji autentyczności cygar. Wszystkie zbiorcze opakowania w prawym górnym rogu paczki powinny posiadać naklejkę firmy Habanos S.A. Która potwierdza zarówno oryginalność pochodzenia, autentyczność jak i najwyższą jakość produktu.

p45.jpg

Od 1960 roku na odwrocie wszystkich opakowań kubańskich cygar znajdują się wytłaczane na gorąco słowa “Hecho en Cuba” a od 1994 roku logotyp firmy Habanos S.A.

1608118562608 (1).jpg

Dwie dodatkowe informacje to napis "Totalmente a mano”, wtedy mamy pewność, że cygara są ręcznie robione z pełnych liści tytoniu - "Tripa larga totalmente a mano". A dodatkowa pieczątka z literami “TC” to skrót od słowa “Tripa Corta”, co oznacza, że są to cygara robione ręcznie, ale z kawałków tytoniu - "Tripa corta totalmente a mano".

1608118562616 (1).jpg

Na drugiej stronie znajduje się również istotna informacja. Jest to pieczątka zawierająca trzyliterowy kod fabryki, miesiąc oraz rok, w którym cygara zostały zapakowane do pudełka. Odpowiednio długo starzone cygara cieszą się ogromną popularnością wśród aficionado, wspomniana wcześniej pieczątka pomaga określić okres leżakowania. O ile kod fabryki co pewien okres czasu ulega zmianie, pozostałe informacje będą dla nas łatwe do rozszyfrowania. Poniżej zamieszczamy tabelę z hiszpańskimi nazwami miesięcy i ich kodami. 

1608118562608.jpg

Kod na powyższym zdjęciu to MLS MAR 20, co oznacza, że wyprodukowane cygara zostały zapakowane w Marcu 2020 roku. Skrót MLS to kod fabryki

Styczeń Enero ENE
Luty Febrero FEB
Marzec Marzo MAR
Kwiecień Abril ABR
Maj Mayo MAY
Czerwiec Junio JUN
Lipiec Julio JUL
Sierpień Agosto AGO
Wrzesień Septiembre SEP
Październik Octubre OCT
Listopad Noviembre NOV
Grudzień Diciembre DIC

Jako wyłączny przedstawiciel Habanos S.A. w Polsce dokładamy wszelkich starań, aby dostarczane przez nas cygara miały najlepszą jakość. Dbamy o to każdego dnia poprzez przechowywanie ich w optymalnych warunkach. Nasz humidor wyposażony jest w odpowiednie nawilżacze oraz zapewniamy w nim prawidłową cyrkulacje powietrza. Warunki kontrolowane są przez wysokiej jakości higrometry i termometry firmy Testo. Naszym celem jest oferowanie najlepszych kubańskich cygar, dlatego każda paczka cygar i każde cygaro są przez nas dokładnie sprawdzane przed udostępnieniem ich do sprzedaży. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie Państwo w dziale Gwarancja najwyższej jakości.
Jeśli macie Państwo wątpliwości czy cygara kupione przez Was są oryginalne, bardzo prosimy o kontakt na czacie lub przez formularz kontaktowy.

ZałóżKonto