Festiwal WHISKY Jastrzębia Góra 2018

W miniony weekend (24-25.08) w nadmorskiej miejscowości Jastrzębia Góra odbyła się V edycja Festiwalu Whisky. Wspaniała impreza, która w jednym miejscu na otwartej przestrzeni gromadzi osobistości ze świata whisky, pasjonatów i osoby które stawiają pierwsze kroki w bursztynowej krainie.

„Jeśli nie masz pod ręką dobrego cygara i whisky, to brak ci drugiej i trzeciej spośród najlepszych rzeczy na świecie.”   Alan J. Lerner

Dwa dni festiwalowe zdecydowanie zapewniły uczestnikom obie te rzeczy i kolejny raz potwierdziły, że cygara z whisky łączą się doskonale.

Mogliście nas spotkać przy stanowisku TabakOnline.com, gdzie jako przedstawiciel Habanos SA (Premium Cigars) prezentowaliśmy cygara kubańskie, dostępne w ofercie naszego partnera, firmy Akan. Naszą misją w trakcie wydarzenia była promocja cygar uważanych za najlepsze na świecie oraz popularyzowanie kultury palenia cygar w Polsce. Pokazaliśmy, że kubańskie cygara można bardzo precyzyjnie łączyć z różnymi odmianami whisky, a charakter i różnorodność jaką sobą prezentują, nie ustępują złotemu trunkowi.

Na ponad 6000 m² rozmieszczeni zostali przedstawiciele największych producentów whisky szkockiej, irlandzkiej czy amerykańskiej, dystrybutorzy cygar oraz producenci szkła degustacyjnego. Każdy uczestnik mógł dowiedzieć się wszystkiego na temat whisky czy cygar, skorzystać z wiedzy ambasadorów marek, managerów destylarni, autorytetów z branży. Organizatorzy zapewnili także szereg atrakcji muzycznych, takich jak koncert zespołu Dżem i Sunny Money, warsztaty gry na dudach, a po każdym dniu afterparty: 24.08-Ardbeg i 25.08-Jameson.

Dwa dni festiwalu były dla nas doskonałą okazją, aby wprowadzić każdego chętnego pasjonata whisky w równie ciekawy świat cygar, zapalić habano i podyskutować w gronie aficionados, spotkać się z przyjaciółmi z którymi współpracujemy.

Ilość degustowanych cygar na terenie całego Festiwalu Whisky, z pewnością nie może się równać przelanej liczbie butelek z uisge beatha, ale dwóch rzeczy jesteśmy pewni – tego, że na żadnym z ostatnich festiwali nie było ich więcej, i tego, że udana sobotnia aura, to efekt boskiego dymu, który skutecznie rozgonił chmury nad Jastrzębią Górą 😉

Wszystkim bardzo dziękujemy za wspólne rozmowy i degustacje! Gratulujemy organizatorom Dom Whisky oraz wszystkim wystawcom, stworzenia tak wspaniałego wydarzenia. Cieszymy się, że mogliśmy być jego częścią.

Do zobaczenia za rok!

ŁW – Premium Cigars

/

logo-premium-cigars

Witryna firmy Premium Cigars zawiera informacje handlowe przeznaczone do celów handlowych pomiędzy firmami zajmującymi się dystrybucją i handlem wyrobami tytoniowymi.

 

Wchodząc dalej na stronę firmy Premium Cigars potwierdzasz, że masz ukończone 18 lat.

potwierdzam, że mam ukończone 18 lat i wchodzę dalej

 

Premium Cigars Sp. z o.o.

ul. Księcia Ziemowita 53, 03-885 Warszawa
tel.: +48 790-802-221
e-mail: biuro@premiumcigars.pl