GLOBAL LAUNCH Warszawa, Hoyo de Monterrey Escogidos

26-09-2018

“Pod Messalką” ul.Krakowskie Przedmieście 16/18, Warszawa

W ostatnią środę września cały cygarowy świat spoglądał na Warszawę, gdzie miała miejsce światowa premiera nowego kubańskiego cygara: Hoyo de Monterrey Escogidos.

Organizatorem i gospodarzem tego wydarzenia była firma Premium Cigars Sp. z o.o., wyłączny importer cygar kubańskich na rynek polski. Oficjalnym partnerem natomiast 5th Avenue Products Trading, globalny dystrybutor cygar Habanos na Niemcy, Austrię i Polskę.

Hasło przewodnie premiery brzmiało: Hemos sido escogidos – zostaliśmy wybrani. To niezwykłe wydarzenie dla polskiego rynku cygarowego, pierwszy raz w historii  Polska została wybrana jako miejsce światowej premiery nowego cygara Habanos!

Ponad 160 osób przemierzyło długi czerwony dywan, aby znaleźć się w luksusowych wnętrzach dawnej łaźni miejskiej, w kamienicy “Pod Messalką”, gdzie po powitalnym drinku wszystkich gości oficjalnie przywitał prezes zarządu spółki Premium Cigars, Pan Bartłomiej Przytuła. Następnie na scenie pojawiła się jedna z najważniejszych osobistości światowego przemysłu cygarowego, właściciel Villiger Sohne AG oraz 5th Avenue, Pan Heinrich Villiger. W krótkim przemówieniu podziękował za organizację eventu gospodarzom oraz wyraził uznanie i radość z rozwoju firmy, będącej przedstawicielem Habanos SA w Polsce.  Prezentację marki Hoyo de Monterrey oraz cygara Escogidos przeprowadził Łukasz Ważyński, Manager ds. trade marketingu Premium Cigars, a zaraz po tym, z podniosłą muzyką w tle, słowami „Gentlemen you may smoke”, Pan Bartłomiej Przytuła uroczyście zaprosił gości do premierowej degustacji cygara Hoyo de Monterrey Escogidos.

Humidory wypełnione cygarami, strategicznie rozmieszczone na sali, w jednym czasie zostały otwarte. Gościom zaserwowano wyczekiwane Escogidos i już po chwili w powietrze zaczął unosić się boski dym z nowych Habanos. To wyjątkowe uczucie spróbować cygara jako pierwszy, wiedząc, że czekają na niego aficionados (znawcy cygar) na całym świecie.

Wśród zaproszonych i przybyłych gości byli między innymi ambasadorowie: Kuby, Wenezueli, Panamy, Kazachstanu, Uzbekistanu i Białorusi, a także przedstawiciele Habanos SA i 5th Avenue, celebryci, politycy, biznesmeni, oraz szerokie grono aficionados – nie tylko z Polski, ale całej Europy.

Miłym akcentem było złożenie życzeń oraz wręczenie kwiatów, przez gospodarza uroczystości, żonie kubańskiego ambasadora (Jorge Marti Martinez) – Pani Mirta Alicia Karchik bowiem, tego dnia obchodziła urodziny. Następnie zespół Ed Szynszyl i Jaremi Mercedes del Kordos Quintet odśpiewał kubańskie “Sto lat”, a później, do końca imprezy, swoją muzyką wprowadzał prawdziwie kubańską atmosferę.

W trakcie premiery serwowane były wykwintne poczęstunki z jednej z najlepszych warszawskich restauracji Concept 13 oraz koktajle na bazie alkoholi Moet&Hennessy. Wyjątkową atrakcją była możliwość zobaczenia przy pracy jednego z najzdolniejszych kubańskich torcedore, Pana Yasmela Sotomayor Rodriqueza, który rozstawił swój warsztat i na żywo prezentował sztukę zwijania cygar, odpowiadając przy tym na najbardziej dociekliwe pytania. Świeżo przygotowane cygara goście mogli od razu zdegustować. Emocjonujące dyskusje na temat cygar, rozmowy w kuluarach, ale i kubańskie tańce przy scenie nie miały końca.

Jako podziękowanie za przybycie, na gości opuszczających wnętrza Messalki czekał drobny upominek od organizatorów.

Hoyo de Monterrey Escogidos (49 x 180mm) to cygaro w formacie Paco, ręcznie zwijane z całych liści tytoniu (totalmente a mano, tripa larga) wyróżniające się eleganckim profilem budowy, gładkim lisciem pokrywowym i perfekcyjną konstrukcją. Pełna harmonia aromatów (suszona trawa, przyprawy, kolendra) oraz złożona, płynnie otwierająca się w trakcie degustacji paleta smaków (wytrawne, mocno cedrowe, trawiaste i ziemiste nuty), nie pozostawia wątpliwości, dlaczego to właśnie ono zostało escogidos – wybrane. Cygara te przeznaczone są do sprzedaży wyłącznie w międzynarodowej sieci sklepów franczyzowych La Casa del Habano. Ponad 140 luksusowych salonów w 65 krajach. W Polsce znajdują się dwa tego typu Cigar Shop & Lounge, w Warszawie i Krakowie.

Format: Escogidos (factory vitola) / Paco (popular vitola)

Rozmiar: 1,95 x 18 cm  Ring: 49

Moc: średnia  Opakowanie: 10szt.

Pochodzenie: Kuba

Hemos sido escogidos przeszło do historii jako niezwykła uczta dla aficionados, ale również jako kolejny etap rozwoju polskiego rynku cygar, zaznaczając tym samym naszą obecność na arenie międzynarodowej. Było to pierwsze cygarowe wydarzenie w naszym kraju o tak dużej skali. Wszystkim gościom, którzy razem z nami stworzyli tak niezapomniany i wyjątkowy wieczór, składamy serdeczne podziękowania.

ŁW – Premium Cigars

Galeria zdjęć:

/

logo-premium-cigars

Witryna firmy Premium Cigars zawiera informacje handlowe przeznaczone do celów handlowych pomiędzy firmami zajmującymi się dystrybucją i handlem wyrobami tytoniowymi.

 

Wchodząc dalej na stronę firmy Premium Cigars potwierdzasz, że masz ukończone 18 lat.

potwierdzam, że mam ukończone 18 lat i wchodzę dalej

 

Premium Cigars Sp. z o.o.

ul. Księcia Ziemowita 53, 03-885 Warszawa
tel.: +48 790-802-221
e-mail: biuro@premiumcigars.pl