Habanos World Challenge – Finał eliminacji Warszawa 2019

Pierwsze w Polsce eliminacje do prestiżowych zawodów Habanos World Challenge – Havana 2020, rozegrane zostały w sobotę 23 listopada w warszawskiej La Casa del Habano (ul.Nowy Świat 7).

Konkurs skierowany do pasjonatów cygar kubańskich, miał za zadanie wyłonić parę finalistów, która wykaże się największą znajomością świata Habano i będzie reprezentować nasz kraj na ogólnoświatowym finale w Hawanie (Kuba) w lutym 2020 roku.

Do eliminacji przystąpiło 7 zespołów dwuosobowych z całej Polski. Zawodnicy po zgłoszeniu chęci uczestnictwa i wstępnej weryfikacji poziomu wiedzy, mieli niespełna 10 dni na przygotowanie się do trzech etapów konkursu.

  

Pierwsza część – „Test Wiedzy”, to niezwykle wymagający sprawdzian na temat cygar habano, procesu ich powstawania czy historii marek. Test wyboru odpowiedzi na który zawodnicy poświęcili 20 minut.

Druga część – „Blind Tasting”, to weryfikacja umiejętności otwarcia cygara i przygotowania do degustacji, rozpoznawania formatu, cielistości (mocy) cygara oraz finalnie wskazanie konkretnej marki i nazwy cygara. Każdy duet uczestników otrzymał to samo cygaro, bez pierścienia wskazującego jego markę. Następnie przed komisją jury, zaprezentowali umiejętność poprawnego obcięcia cygara oraz jego rozpalenia. Po kolejnych 20 minutach degustacji zagadkowego habano, wszyscy oddali swoje typy.

Trzecia część konkursu, to prezentacja przygotowanego pairingu „Cigar & Drink”. Według wylosowanej wcześniej kolejności, zawodnicy zaprezentowali idealne według nich połączenie kubańskiego cygara i koktajlu/napoju, serwując je dla każdego z jury.

  

Poziom konkursu był niezwykle wysoki, a jury w składzie: Christoph Puszkar – Marketing Director at 5TH Avenue, Urszula Elceser – Wiceprezes Zarządu w Premium Cigars Sp. z o.o., Jorge Marti Martinez – Ambasador Kuby w Polsce, było zachwycone zaangażowaniem, poziomem wiedzy i kreatywnością wszystkich uczestników.

Cały przebieg konkursu był relacjonowany na żywo w formie audio/video do drugiej sali w Cigar Lounge – La Casa del Habano Warszawa. Wszyscy obecni goście mieli możliwość śledzenia zmagań zawodników przez cały czas trwania konkursu, ale także mogli wziąć w nim pośredni udział – równolegle degustując konkursowe cygaro i próbując odgadnąć jego nazwę i charakterystykę.

  

Zwycięzcami pierwszych w Polsce eliminacji do Habanos World Challenge 2020, zostali: Szymon Kwiatkowski i Filip Wrona. Zdobywając największą łączną ilość punktów ze wszystkich etapów i oczarowując jury swoim pairingiem: Trinidad Coloniales + Drink na bazie Blanton’s Bourbon i Lillet, zapewnili sobie udział w wielkim finale HWC – Havana 2020, oraz wyjazd i pełny udział w XXII festiwalu Habanos na Kubie, co stanowiło główną nagrodę w konkursie.

Drugie miejsce zajęli: Sławomir Kowalczyk i Jacek Ostapko (Remedium), trzecie miejsce: Konrad Mazurkiewicz i Filip Storożuk (Enoteka Pergamin-Habanos Lounge).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach na arenie międzynarodowej, wszystkim zawodnikom gratulujemy imponującej wiedzy.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z całego wydarzenia:

Do zobaczenia na kolejnej edycji Habanos World Challenge 2020!

/

logo-premium-cigars

Witryna firmy Premium Cigars zawiera informacje handlowe przeznaczone do celów handlowych pomiędzy firmami zajmującymi się dystrybucją i handlem wyrobami tytoniowymi.

 

Wchodząc dalej na stronę firmy Premium Cigars potwierdzasz, że masz ukończone 18 lat.

potwierdzam, że mam ukończone 18 lat i wchodzę dalej

 

Premium Cigars Sp. z o.o.

ul. Księcia Ziemowita 53, 03-885 Warszawa
tel.: +48 790-802-221
e-mail: biuro@premiumcigars.pl