Potężne tornado w Hawanie!

W nocy z niedzieli na poniedziałek (28.01.2019), przez stolicę Kuby – Hawanę, przeszło niszczycielskie i zabójcze tornado.

Na chwilę obecną potwierdzono śmierć 4 osób, a 195 jest rannych. Liczba ofiar cały czas rośnie, ratownicy przeszukują zniszczone budynki. Trąba powietrzna wiejąca z prędkością 100 km/h, niszczyła wszystko co napotkała na drodze. Silny wiatr przewracał samochody, słupy energetyczne, wyrywał drzewa i niszczył budynki robotniczych dzielnic Hawany.

Miejscowe media podawały komunikaty dla mieszkańców zachodniej części wyspy, że zbliżający się zimny front z północy i wiatr z południa mogą przyczynić się do powstania bardzo silnego wiatru i intensywnych opadów deszczu. Jednak nikt nie spodziewał się tak niebezpiecznego i gwałtownego żywiołu. Wiele dzielnic zostało pozbawionych prądu, a setki ludzi straciło dosłownie dach nad głową.

W tym regionie Kuby to bardzo rzadkie zjawisko, pierwsze od dziesięcioleci tornado, które uderzyło w to zabytkowe miasto.

Pomóżmy Hawanie!

Pod patronatem Ambasady Republiki Kuby w Polsce, zorganizowaliśmy kampanię mającą na celu zbiórkę funduszy dla najbardziej poszkodowanych mieszkańców Hawany, którzy ucierpieli w tej katastrofie.

Wspólnie chcemy zebrać minimum 5 tysięcy złotych. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane w przyszłym miesiącu w Hawanie, bezpośrednio ofiarom tornado.

Pomóżmy tym, którzy znaleźli się w tak ciężkiej sytuacji wpłacając dowolną kwotę za pomocą strony:

https://pomagam.pl/helpinghavana

Dziękujemy.

                                                                                                                      ŁW – Premium Cigars

/

logo-premium-cigars

Witryna firmy Premium Cigars zawiera informacje handlowe przeznaczone do celów handlowych pomiędzy firmami zajmującymi się dystrybucją i handlem wyrobami tytoniowymi.

 

Wchodząc dalej na stronę firmy Premium Cigars potwierdzasz, że masz ukończone 18 lat.

potwierdzam, że mam ukończone 18 lat i wchodzę dalej

 

Premium Cigars Sp. z o.o.

ul. Księcia Ziemowita 53, 03-885 Warszawa
tel.: +48 790-802-221
e-mail: biuro@premiumcigars.pl