zdjęcie autora

O Autorze

Szymon Kwiatkowski

Master of Habanos oraz finalista Habanos World Challenge 2020.

Popularne Tagi

Bolivar New Gold Medal
01 sie

Bolivar New Gold Medal

user icon Szymon Kwiatkowski

Selekcja cygar dostępnych w salonach La Casa del Habano poszerza się o nową pozycję – Bolivar New Gold Medal. Pokryte złotą folią cygaro od dziś będzie dostępne w La Casa del Habano w Krakowie oraz Warszawie.

Bolivar New Gold Medal został zaprezentowany na początku tego roku podczas Festiwalu Habanos. Nawiązuje ono do poprzednika czyli Bolivar Gold Medal, który został wycofany z produkcji w 2011 roku. Nowy Gold Medal mierzy R48 x 165mm i jest produkowany w formacje Partagas 15.

Cygara pakowane są po 10 sztuk w specjalnie przygotowanym opakowaniu. Każde cygaro owinięte jest w arkusz złotej folii z wytłoczonym logotypem marki Bolivar.

Bolivar_New_Gold_Medal

Nazwa: Bolivar New Gold Medal
Format: R48 x 165mm
Vitola: Partagas 15


Marka Bolivar została wprowadzona do sprzedaży w 1902 roku. Jej nazwa pochodzi od nazwiska wnezualskiego bojownika o niepodległość ameryki łacińskiej – Simona Bolivara. Cygara marki Bolivar charakteryzują się pełną mocą i jest są jednymi z najintensywniejszych w portfolio Habanos. Wszystkie formaty zwijane są całkowicie ręcznie (totalmente a mano) i z całych liści tytoniu (tripa larga)

Źródło: Habanos S.A.