zdjęcie autora

O Autorze

Szymon Kwiatkowski

Master of Habanos oraz finalista Habanos World Challenge 2020.

Popularne Tagi

Bolivar Regentes Edición Limitada 2021
12 lut

Bolivar Regentes Edición Limitada 2021

user icon Szymon Kwiatkowski

Nowe cygaro Bolivar Regentes Edicion Limitada zostało zaprezentowane w minioną środę w Londynie. Po premierze Cohiba 55 Aniversario oraz późniejszej prezentacji cygara Hoyo de Monterrey Monterreyes No. 4 spojrzenia miłośników cygar skupione były na ostatnie cygaro spośród serii limitowanych premier na rok 2021. Wydarzenie zostało zorganizowane przez firmę Hunters & Frankau Ltd. dystrybutora cygar kubańskich na Wyspach Brytyjskich Wybór padł na kultowe miejsce – Boisdale.

Nowe cygaro Bolivar Regentes to ostatnia edycja limitowanej kolekcji Habanos S.A. na rok 2021. Będzie produkowane w formacie Discretos mierzącym 130 mm długości oraz 52 średnicy. Bolivar Regentre będzie pakowany w eleganckie ciemne pudełka zawierające 25 sztuk. Zostało wykonane całkowicie ręcznie z pełnych liści tytoniu pochodzących ze słynnego regiony Vuelta Abajo na Kubie. Dodatkowy czarno-złoty pierścień z napisem „Edicion Limitada” oznacza, że wszystkie liście tytoniu używane do produkcji tych cygar leżakowały co najmniej dwa lata, przed jego zwinięciem.

Bolivar_Regentes

Nazwa: Regentes Edicion Limitada 2021
Format: R52 x 130mm
Vitola: Discretos

Marka Bolivar jest niezwykle ceniona przez miłośników cygar na całym świecie. Dlatego nie dziwi fakt, że po raz czwarty marka została wykorzystana w serii Edicion Limitada. Poprzednio były to Bolivar Soberanos w 2018 roku, Bolivar Super Coronas w 2014 oraz Bolivar Perir Belicosos. Cygara Bolivar są bardzo często wykorzystywane w wydaniu Edycji Regionalnych.

Marka cygar Bolívar, wprowadzona na rynek w 1902 roku, produkowana jest w Hawanie w fabryce Partagás. Nazwa pochodzi od Simóna Bolívara, wenezuelskiego bojownika o niepodległość. Cygara tej marki charakteryzują się pełną mocą i niezwykłym aromatom, dzięki bogatej mieszance liści z Vuelta Abajo. Są całkowicie ręcznie zwijane z całych liści tytoniu i polecane dla doświadczonych koneserów, ceniących mocny i pełny smak.

Źródło: Habanos S.A.