zdjęcie autora

O Autorze

Szymon Kwiatkowski

Master of Habanos oraz finalista Habanos World Challenge 2020.

Popularne Tagi

H.Upmann Epicures
11 kwi

H.Upmann Epicures

user icon Szymon Kwiatkowski

Cygaro H.Upmann Epicures uzupełnia portfolio marki w Polsce i trafia do sprzedaży. Produkowany w dedykowanym formacie Epicures R35 x 110mm nieprzerwanie od lat 60. XX wieku. Do 2003 roku było wykonywane maszynowo, dziś dostępna jest wersja wykonywana całkowicie ręcznie (totalmente a mano), z całych liści tytoniu (tripa larga).

To małe cygaro fantastycznie prezentuje DNA marki. Około 30 minutowa degustacja oferuję dużą gamę słodko-kwiatowych aromatów z dodatkami wanilii, orzechów, kremu i typowej dla marki mlecznej czekolady z subtelnym finiszem skóry. Moc cygara to lekka do średniej, co sprawia, że H.Upman Epicures może stać się idealnym, porannym cygarem.

H.Upmann Epicures

Nazwa: H.Upmann Epicures
Format: R35 x 110mm
Vitola: Epicures

Marka H.Upmann została założona przez Niemca Hermana Upmanna w 1844 roku i należy do najstarszych marek cygar kubańskich. Jej logotyp zdobi 11 złotych medali, które cygara H.Upmann zdobyły na międzynarodowych wystawach w latach 1862-1893. Miłośnikiem tej marki był prezydent John Fitzgerald Kennedy. Cygara charakteryzuje łagodna do średniej mocy. Wszystkie cygara tej marki zwijane są całkowicie ręcznie (totalmente a mano) i z całych liści tytoniu (tripa larga).

Źródło: Habanos S.A.