zdjęcie autora

O Autorze

Szymon Kwiatkowski

Master of Habanos oraz finalista Habanos World Challenge 2020.

Popularne Tagi

Ramon Allones Allones No.3 trafia do sprzedaży w Polsce
19 lip

Ramon Allones Allones No.3 trafia do sprzedaży w Polsce

user icon Szymon Kwiatkowski

Miłośnicy marki Ramon Allones wiele lat czekali na nowe cygaro w standardowej, regularnej produkcji. Do portfolio Ramon Allones dołącza nowy Allones No.3, który w dniu dzisiejszym trafia do sprzedaży w Polsce.

Ramon Allones Allones No.3 jest produkowany w formacie Noblezas (R52 x 138 mm), który do tej pory dedykowany był limitowanej edycji Partagas Series No.1 z 2017 roku. Cygara sprzedawane są w charakterystycznych dla marki Ramon Allones pudełkach po 10 sztuk.

Nowy Allones No.3 zapewnia ponad 70 minutową degustacje. Charakteryzuje się pełną mocą oraz lekko pikantnymi aromatami z dodatkiem kawy oraz suszonych owoców. W porównaniu do klasycznej vitolii Ramon Allones Specially Selected jest nieco łagodniejszy.

Ramon Allones No.3

Nazwa: Ramon Allones Allones No.3
Format: R52 x 138mm
Vitola: Noblezas


Marka Ramon Allones powstała w 1837 roku i należy do jednych z najstarszych nieprzerwanie produkowanych marek cygar kubańskich. Zasłynęła z wprowadzenia opakowań zdobionych papierem z emblematami marki zwanych „habilitaciones”, czym zyskała ogromną popularność wśród Aficionados. Ramon Allones jako pierwszy pakował cygara w pudełka mieszczące 25 sztuk, ponadto układał je w charakterystyczny układ 8-9-8. W roku 1927 marka została przejęta przez firmę Cifuentes, Pego y Cía. Po zmianie klasyfikacji marek, Ramon Allonez należy do grupy wysokowartościowych marek, co podkreśla duże znaczenie i popularność marki.

Ramon Allones Allones No.3 wykonany jest całkowicie ręcznie „totalmente a mano” ze starannie wyselekcjonowanego tytoniu pochodzącego z z Vuelta Abajo w regionie Pinar del Río. Nowe cygaro w pierwszej kolejności będzie dostępne w salonach La Casa del Habano oraz Old Havana. W dalszej kolejności zostanie udostępniony do sprzedaży na www.premiumcigars.pl

Źródło: Habanos S.A.